Ładne, gładkie stopy i zadbane paznokcie to cel, który sobie stawiamy w wakacje, jednak o stopy warto dbać przez cały rok.

1. Idealna gładkość.

Niestety bardzo trudno uzyskać gładkie stopy,  stosując krem nawilżający i tarkę do zrogowaciałego naskórka. Warto wykonać specjalny zabieg, który polega na przyklejeniu do stóp plastrów z kwasami owocowo-mlekowymi, które zostawia się na kilkanaście minut, a następnie po ich zdjęciu usuwa nadmiar naskórka. Stopy po takim zabiegu są bardzo gładkie i to przez dłuższy czas.

2. Pedikiur połączony z masażem stóp

Warto skorzystać ze SPA dla stóp czyli zabiegu polegającego na kąpieli stóp w morskiej soli i pilingu a także masażu stóp. To bardzo przyjemny, odprężający zabieg, który sprawi, że nasze stopy przestaną być opuchnięte, staną się gładkie i pachnące.

3. Refleksologia

To uciskowy masaż stóp, skupiony na ucisku receptorów znajdujących się na stopach. Początkowo zabieg może być bolesny.

4. Botoks na pocące się stopy

W przypadku nadmiernej potliwości stóp można zastosować botoks. Zabieg jest niestety bolesny, ale zwykle wykonuje się go jeden raz, warto więc troszkę pocierpieć dla suchych stóp niezależnie od temperatury.

5. Wizyta u podologa

Podolog to specjalna kosmetyczka zajmująca się dolegliwościami i problemami stóp. Doradzi nam jak zatroszczyć się o stopy, które sprawiają problemy,  poprosi nam o udanie się do lekarza, jeśli zauważy coś niepokojącego.