Na rynku dostępnych jest wiele aparatów korygujących niewłaściwe ustawienie palucha tzw. klinów międzypalców. To małe zestawienie najpopularniejszych klinów dostępnych w naszym kraju.

Do czego służy klin międzypalcowy?

Klin międzypalcowy redukuj ucisk palucha koślawego na małe polce, a także prostuje jego pozycję. Jeśli zauważamy u siebie koślawego palucha, powinniśmy prędko zakupić klin, aby chronić palce przed skrzywieniem. W ofercie sklepów medycznych dostępne są głównie kliny żelowe oraz silikonowe, a ich cena waha się od 9 złotych do 13 złotych. Warto wypróbować jeden z klinów, aby przekonać się, czy taka forma zapobiegania haluksom nam pomaga. W przypadku braku efektów warto pomyśleć o innej metodzie walki z nielubianymi haluksami.

Nasze zdanie

Z naszych obserwacji wynika, że klin nie jest w stanie zredukować rozwiniętych haluksów, jednak pomaga chronić mniejszy palec przed naciskiem dużego palucha. Z pewnością zastosowanie klinów daje korzystne efekty przy zastosowaniu we wczesnym stadium rozwoju palca koślawego. Wiele osób stwierdza, że pelota nie daje dobrych efektów, ponieważ powoduje zniekształcenie kolejnych palców szczególnie, jeśli jest stosowana w trakcie chodzenia. Pelota do stosowania między palcami powoduje, że trakcie chodzenia, muszą dodatkowo muszą pracować mięśnie przez co haluksy jeszcze się powiększa. Lepiej stosować je w nocy.

Nazwa Producent Materiał Średnia cena
 Caps Corectus  Kaps  żelowy 9 zł
 GEL CORECTOR  Corbby  silikon 9 zł
 MARCIN II  Neuron  silikon z kołeczkami rozporowymi 18 zł
 SP-I-913  Special Protectors  silikonowy 13,00 zł
 Gel Toe  Scholl żelowy b.d.